Jak zmieniły się telefony komórkowe?

Rozwój technologi dotknął właściwie wszystkie aspekty naszego życia. Jeśli by spojrzeć na nie z perspektywy drugiej osoby, można by zauważyć, że na przestrzeni 15-20 lat zmianie uległo dosłownie wszystko. Nawet tak proste czynności jak używanie telefonu.

telefon komórkowy

Technologia w rozmowach telefonicznych

Czy ktoś dziś jeszcze pamięta, że aby móc rozmawiać przez telefon należało się najpierw wpisać na listę oczekujących i poczekać nawet kilka lat na dociągnięcie linii do naszego domu. Zbawieniem były telefony komórkowe, które z czasem zaczęły wypierać z domów tradycyjne stacjonarne aparaty.
Telefon komórkowy na początku był w stanie wykonywać połączenia telefoniczne i ewentualnie wysyłać proste wiadomości tekstowe.
Obecne telefony rzadko kiedy służą do swojego pierwotnego celu, czyli rozmowy. Są to bardziej niezwykle skomplikowane wielofunkcyjne urządzenia, które bez trudu łączą się z internetem, wykonują i wysyłają w świat zdjęcia i filmy o niezwykłej jakości, a także są w stanie zmienić się w telewizor i ekran do oglądania filmów. A wszystko to w urządzeniu, które niewiele różni się rozmiarem od swoich przodków.
Jeśli więc ktoś wątpi w szybkość rozwoju techniki, niech najpierw sięgnie do kieszeni i uważnie przyjrzy się posiadanemu telefonowi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii technologia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.