Jaki telewizor wybrać?

Dawniej zakup telewizora był dziecinnie prostą sprawą. Wystarczyło określić mniej więcej pożądaną przekątną oraz preferowanego producenta i można było bez przeszkód udać się do sklepu. Dziś bogactwo wybory i poszczególnych modeli sprawia, że wybór jest znacznie trudniejszy.

Dostępne wersje telewizorów

Aktualnie wyszczególnić można dwa rodzaje telewizorów: telewizory LED oraz OLED. Różnica między nimi polega głównie na innym sposobie wyświetlania obrazu.
Telewizor LED jest standardowym od lat znanym ekranem LCD, podświetlonym jednak diodami LED. Telewizory OLED natomiast to znacznie nowsza technologia, charakteryzują się doskonałymi parametrami obrazu, właściwie pod każdym kątem. Niestety cena takich wersji jest nawet 4 krotnie wyższa i z tego powodu nie cieszą się one jeszcze zbyt dużą popularnością.

Dodatkowe możliwości

Podczas zakupu dobrze jest zwracać uwagę na opcje dodatkowe, które oferują producenci. Może to być sterowanie głosowe, podświetlenie za ekranem telewizora, multimedialny pilot lub chociażby system oparty na androidzie, który będzie oferował ogrom dodatkowych funkcji internetowych.
Te nieobowiązkowe choć miłe dodatki z pewnością powinny być brane pod uwagę, ponieważ w ogólnym rozrachunku to właśnie one mogą zaważyć na szali wyboru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii technologia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.